Dlaczego warto podawać olej omega 3 Lunderland?

Niezbędnym elementem diety psów i kotów jest tłuszcz. Coraz więcej opiekunów decyduje się na to, by uzupełniać dietę pupili o najbardziej wartościowe oleje omega-3 na przykład pochodzące z kontrolowanych niemieckich gospodarstw organicznych. Przede wszystkim tego typu preparaty poprawiają wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach oraz łagodzą stany zapalne. Odpowiadają także za szereg procesów, jakie mają miejsce w organizmie.

Najlepszy olej kontrolowanych niemieckich gospodarstw organicznych

Naturalny suplement diety Lunderland to wygodny do podawania preparat, który pozwala uzupełnić jadłospis o cenne składniki. Analiza składu kwasów tłuszczowych pokazuje, że są one niezbędne w wielu procesach – regulują gospodarkę hormonalną, są źródłem komórek macierzystych, a to wspomaga rekonwalescencję i sprawia, że pupil szybciej dochodzi do formy po chorobie. Kluczowe w diecie są nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które są dość nietrwałe i ciężko jest zapewnić ich odpowiednią ilość w standardowym żywieniu. W tym suplemencie olej pochodzi z niemieckich gospodarstw organicznych, co jest gwarancją jego najlepszej jakości oraz doskonałej wchłanialności.

Ważna analiza składu kwasów tłuszczowych

Nienasycone kwasy tłuszczowe mają bardzo ważne zadanie. Wpływają na procesy trawienia i poprawiają przyswajanie cennych składników. Są także niezwykle ważne dla funkcjonowania układu opornościowego, poprawiają stan sierści i skóry oraz sprawią, że psiak będzie zdrowszy oraz chętny do różnorodnych aktywności. Oczywiście warto wybierać preparaty najlepszej jakości, w których ryzyko obecności szkodliwych substancji zostało zminimalizowane niemal do zera. Dobre suplementy nie potrzebują również sztucznych konserwantów oraz innych dodatków.

Dlaczego oleje omega 3 są ważne w diecie psa i kota?

Marki Lunderland olej omega 3 zawiera wysoki poziom kwasów tłuszczowych. Jest sprzedawany w sterylizowanych pojemnikach i łatwo można psu lub kociakowi podać odpowiednią ilość preparatu. Pod delikatnym naciskiem sączy się bowiem drogocenny olej. Oczywiście kwasy znajdują się też w codziennym pożywieniu. Omega 6 – czyli kwas linolowy, kwas arachidonowy oraz kwas gamma-linolenowy są zdecydowanie łatwiej dostarczane z jedzeniem niż omega 3. Te drugie wymagają więc bardzo często dodatkowej suplementacji. Podaje się kwas eikozapentaenowy, kwas dokozaheksaenowy oraz kwas alfa-linolenowy. Zamknięcie ich w oleju gwarantuje najwyższą jakość i wysoką przyswajalność.