Ranking najlepiej gadających papug

Papugi rozmawiają, modyfikując powietrze przepływające przez krtań, aby wydawać dźwięki. Syrinx znajduje się w miejscu, w którym tchawica przedostaje się do płuc. Papugi, zwłaszcza afrykańskie szaraki i członkowie rodziny amazońskiej, szczególnie dobrze naśladują ludzkie słowa i dźwięki które wprawiają niejednokrotnie w zdziwienie.

Dlaczego papugi mówią?

Pssitacines (rodzina papug) i Passerines (rodziny ptaków śpiewających) używają swoich głosów do ostrzegania, sondowania, komunikowania się ze swoimi pisklętami i do walki w obronie terytorium. Większość udomowionych papug jest oddalonych od swoich dzikich kuzynów zaledwie o kilka pokoleń.
Dźwięki, które wydają, mają ogromną zmienność. Niektóre są tak przyjemne dla naszych uszu jakby Mozart przepisał głos na papugę.
Niektóre, takie jak wrzaski Ary, rodziny Kakadu lub niektórych Konurów, mogą być wyjątkowo nieprzyjemne.
Dzikie papugi do komunikacji używają dźwięku, gwizdów, ćwierkania i skrzeczenia. W jaki sposób potomkowie tych samych ptaków mogą modyfikować dźwięki w rozpoznawalne dźwięki ludzkie? Ciągłe badania zdolności wokalnych ptaków, a także ich poczucia rytmu, pozwalają odkrywać coraz więcej na ten fascynujący temat.

Jak nauczyć mówić papugę

Papugi, podobnie jak ludzie, uczą się śpiewu, co oznacza, że ​​chwytają dźwięki, słysząc je, a następnie naśladując.
Dlatego powinieneś uczyć swoją papugę tak, jak uczyłbyś dziecko. Powtarzaj dźwięki i chwal je, gdy coś zrobią dobrze. Twoja papuga rozpozna, kiedy ci się spodoba i będzie chciała to powtórzyć. Steve Hartman, ekspert ds. Papug, mówi: „Powinieneś regularnie rozmawiać ze swoją papugą. Stała, spójna komunikacja werbalna pomoże Twojemu ptakowi rozwinąć się w inteligentnego, niezależnego, pewnego siebie osobnika. Wyjaśnij, co robisz – kiedy czyścisz klatkę, gotujesz obiad lub oglądasz telewizję ”.
Zauważysz, że mała papuga gaworzy jak niemowlę. Kiedy dziecko mówi „Da-da” lub „mama-mama”, rodzice są zachwyceni, a dziecko się uczy. Więc powinieneś myśleć o tym procesie jak o nauce mówienia dziecka.

Najlepsi ptasi rozmówcy

 1. Afrykańska szara papuga
  Kilku badaczy udowodniło, że papuga ta jest gatunkiem ptaków o najwyższym poziomie inteligencji i zdolności mówienia. Einstein, Alex i Griffin to znane papugi, które po zademonstrowaniu zestawu zdolności poznawczych i komunikacyjnych przekonały świat, że papugi mają stany emocjonalne i psychiczne. Chociaż te słynne ptaki potrafiły mówić około 200 słów, niektórzy badacze twierdzą, że afrykańska szarość może mówić 500, a nawet 1000 słów po intensywnym treningu.
  W przeciwieństwie do innych gadających papug, młody afrykański szary nie może zacząć mówić, dopóki nie osiągnie wieku znacznie ponad rok.
 2. Amazonka
  Amazonki należą do najlepiej gadających papug na świecie. Są aktywnymi, władczymi i odpornymi ptakami. Wiele gatunków Amazonek jest umiarkowanie dobrymi mówcami i gwizdkami, które są szczególnie dobre w mówieniu zwrotów. Mowa Amazonki jest wyraźniejsza niż papugi szarej afrykańskiej. Spośród gadających gatunków amazońskich, Amazonka żółtoszyja jest najlepszym rozmówcą.
  Szczególnie często stają się jednoosobowymi ptakami i są agresywne w stosunku do innych. Lubią gryźć wszystko i każdego, kogo napotkają, ale niektórzy właściciele Amazonek twierdzą, że ich ptaki w ogóle ich nie gryzą. Dzięki szczególnym wysiłkom, aby uczynić je przyjaznymi dla ludzi, Amazonki mogą stać się oswojonymi ptakami.
 3. Quaker Parakeet
  Mnichy papużkowe to małe lub średnie, inteligentne, zabawne ptaki, które są przyjacielskie lub nieco zadziorne w zależności od ich interakcji i / lub nastroju. Są dobrymi mówcami, którzy będą bez końca przekonywać, kiedy są w odpowiednim nastroju. Lubią być trzymane na rękach i głaskane. Tworzą również wspaniałego ptaka na ramieniu.
 4. Papużka wąskolistna
  Papugi te to jedne z najlepiej gadających papug. Są wytrzymałe, inteligentne, ale generalnie ciche i oswojone w porównaniu z większością innych gadających papug. Są aktywne, chociaż nie tak bardzo jak kakadu czy amazonki. Papugi Ringneck są dość powszechne, a tym samym tańsze. Ze względu na swoje słownictwo to jeden z najlepszych gatunków papug.
 5. Eclectus
  Eclectus to ptak o średniej wielkości, umiarkowanie dobrze mówiący. Różni się on od innych papug tym, że wykazuje najbardziej wyraźny dymorfizm płciowy, a samce są bardziej posłuszne niż samice. W sytuacjach rozmnażania samice zdarzają się traumatyzować samców.
 6. Papużki faliste
  Papużki faliste to dumny gatunek, który posiada rekord świata Guinnessa pod względem największego słownictwa wśród ptaków w historii. Papużka falista imieniem Puck, zanim umarł w 1994 roku, potrafiła wymówić 1728 słów. Rekord największego słownictwa dla żyjącego ptaka posiada również papużka falista Oskar, która mówi 148 słów.
  Papużki faliste to małe, żywe, interaktywne i przyjemne ptaki, które potrafią mówić i rozwijać doskonale słownictwo. Chociaż te małe ptaszki potrafią nauczyć się wielu słów i fraz pieśni, wadą jest ich głos, który jest zbyt niski i trudny do zrozumienia. Bardzo dobrze pielęgnowana papużka falista może dożyć nawet 18 lat.