Ile kosztuje papuga Żako?

Papuga Żako

W dzisiejszych czasach bardzo popularne staje się posiadanie papugi w domu. Wiele osób decyduje się na zakup ptaków. W artykule przedstawię cechy charakterystyczne, upodobania i życie papugi Żako. Przybliżę również przedział cenowy, w którym możemy zakupić ten piękny gatunek.

Upodobania, życie i pielęgnacja papugi Żako

Papuga Żako, to średniej wielkości gatunek pokryty pięknymi, jasnoszarymi piórami. Osobniki osiągają nawet 33cm długości. Zdrowe ptaki mają gładkie, przylegające do ciała pióra, czyste oczy i łapy, są ruchliwe i chętne do poznawania swojego otoczenia. Szczególną uwagę należy zwrócić na wygląd piór – braki w upierzeniu i jego znaczne uszkodzenia mogą świadczyć o chorobie. Decydując się na zakup, musimy wybrać odpowiedniej wielkości klatkę i umieścić ją w jasno oświetlonym miejscu. Dno klatki należy wysypać na przykład żwirkiem, który ułatwi utrzymanie czystości. Umieśćmy również gałęzie, czy inne zabawki w klatce, które umilą czas papudze podczas nieobecności opiekuna. Żako można karmić odpowiednią mieszaniną ziaren, którą kupimy w dobrze zaopatrzonym sklepie zoologicznym, ale również owoce, warzywa czy orzechy. Pielęgnacja Żako nie jest skomplikowana, znacznie trudniej zaspokoić wymagania ptaka z natury psychicznej. Papugi wymagają od nas ogromnego zaangażowania i poświecenia uwagi, zainteresowania i swojego wolnego czasu. Gdy pozna otoczenie i się z nim oswoi, większość czasu może spędzać swobodnie poza klatką. Gatunki te, wykazują zróżnicowane umiejętności w zakresie nauki mowy. Niektóre z nich powtarzają usłyszane słowa, a nawet całe frazy. Równie szybko uczą się reagować na nadane imię. Potrafią też imitować dźwięki, np. szczekanie psa czy dzwonek telefonu.

Cena papugi Żako czyli ile kosztuje papuga Żako?

Ceny Papugi Żako sięgają nawet kilku tysięcy, dlatego ciężko podać konkretną cenę. Gatunek od lat znany jest jako jeden z najdroższych. Na cenę ptaka ma przede wszystkim wpływ wiek papugi, stan zdrowia, ale też sposób zachowania. Cena może osiągać nawet 4 tysiące złotych.