Transport papugi. Jak bezpiecznie przetransportować papugę? Sprawdź, jak przygotować papugę do transportu.

Egzotyczne ptaki, takie jak papużki, są chętnie uprawiane w Polsce. Są barwne, ślicznie śpiewają, a ich ciekawość sprawia, że chętnie nawiązują kontakt z człowiekiem, dzięki czemu można je oswoić.
Choć każdy marzy o zdrowym, ślicznym zwierzaku domowym, zdarzają się sytuacje, gdy ptak choruje. Może być to niegroźna infekcji, lub uraz, który utrudni papudze latanie, zabawę lub nawet jedzenie. W takiej sytuacji, konieczna będzie wizyta u weterynarza, który udzieli ptaku niezbędnej pomocy. Wyjście do weterynarza, nie jest rzeczą prostą. Każdy właściciel papugi wie, że ptaki te, są bardzo płochliwe, dlatego trzeba zapewnić im odpowiednie warunki, podczas transportu do weterynarza. jak przygotować papugę do podróży? Koniecznie upewnij się, że posiadasz bezpieczny transporter dla swojego pupila, by uniknąć dodatkowych urazów.

Jak przygotować papugę do transportu? Najważniejsze informacje, które pomogą Ci, podczas transportu ptaka.

Papugi, należą do tych zwierząt, które są delikatne, dlatego tak ważne jest, stworzenie im idealnych warunków do transportu. Jeśli do pokonania macie niewielki dystans, warto wybrać niewiele większe pudełko, w którym papużka będzie miała najlepsze warunki. Dlaczego? Otóż podczas transportu, będzie miała ograniczone ruchy, a co za tym idzie, istnieje niskie ryzyko, uszkodzenia delikatnych skrzydeł. Drugą zaletą, transportu ptaka w kartonowym pojemniku, jest zacienione miejsce, w którym papuga czuje się bezpiecznie. Należy pamiętać jednak, że papuga jest zaradnym stworzeniem, które z łatwością wydziobie w kartoniku dziurę, dlatego nadaje się ono tylko do krótkich dystansów.
Jeśli planujesz dłuższy wyjazd, kartonowy pojemnik niestety się nie sprawdzi. W tej sytuacji, warto zaopatrzyć się w specjalny transporter, do przewożenia ptaków. Transporter ten, jest nie duży, solidny i łatwo się go przenosi. Aby zapewnić papudze odpowiednie warunki, wystarczy że na jego dnie, ułożysz ręcznik papierowy, które wchłonie wydalane przez ptaki odchody. Ponadto, umieść w nim owoc lub warzywo, które lubi Twój ptak. Takie rozwiązanie, dostarczy mu jedzenia oraz wody.

Czego unikać podczas transportu papugi? Co może być groźne dla ptaka, podczas transportowania go w inne miejsce?

Aby nie uszkodzić delikatnego ciałka papugi, nie należy wkładać do transportera wszystkich ruchomych elementów, takich jak zabawek, poidełek, oraz miseczek na jedzenie. Każdy przedmio0t, podczas transportu, może stanowić dla ptaka ogromne zagrożenie. Dlaczego? Ze względu na ruszanie się, i możliwość uderzenia ptaka, co może mieć poważne skutki.
Drugą rzeczą, której należy unikać, jest zakrywanie transportera, by stworzyć ptaku zacienione miejsce. Transporter, niestety ma ograniczone wloty powietrza. Ich załkowite zakrycie, może spowodować ograniczenie wlotu powietrza, przez co ptak może się udusić. Jeśli chcemy, aby ptak miał trochę cienia, można włożyć specjalny transporter, do przygotowanego wcześniej kartonu. Wystarczy, że karton delikatnie podziurawimy, by powietrze mogło swobodnie się do niego dostać. Następnie, umieszczamy w nim zwierzę, i w ten oto sposób, można je bezpiecznie przetransportować.
Egzotyczne ptaki, są świetnymi towarzyszami. Uwielbiają towarzystwo człowieka, oraz chętnie nawiązują z nim kontakt. Wspólne zabawy, mogą dostarczyć Wam wspaniałych chwil. Jeśli zależy Ci na dobru papugi, chcesz, aby była szczęśliwa i zdrowa, zapewnij jej odpowiednie warunki. Tylko w ten sposób, będzie czuć się u Ciebie dobrze, oraz z chęcią spędzi z Tobą czas.