Jak nazwać papugę, czyli imiona dla papug

Papugi jako zwierzęta domowe stają się coraz popularniejsze. Nic dziwnego, w końcu mają wiele cech, zachęcających do poznania bliżej tych zwierząt. Kolorowe pióra, towarzyskość czy wesołe usposobienie to tylko niektóre z nich. Poprawiają nastrój, panujący w domu i potrafią rozbawić nawet największego ponuraka.
Zanim zdecydujemy się na kupno jakiegokolwiek zwierzaka, konieczne jest zapoznanie się z jego cechami charakterystycznymi i podstawowymi potrzebami. Dodatkowo trzeba dowiedzieć się chociaż ogólnych informacji o środowisku, w jakim powinien żyć. Papugi nie są tu wyjątkiem, szczególnie że są to ptaki wymagające pod względem opieki.
Gdy już zajmiemy się wszystkimi kwestiami, związanymi z kupnem i zapewnieniem odpowiednich warunków naszej papudze, pozostaje dylemat – jakie imię wybrać? Choć problem wydaje się trywialny, potrafi przysporzyć wiele kłopotu. Poniżej znajdziecie kilka rad, które mogą pomóc.

Jeśli nie mamy kreatywności do tego typu spraw albo brak nam weny, wymyślenie imienia może być ciężkie. Pod koniec artykułu damy kilka gotowych pomysłów, którymi możecie się zainspirować albo wybrać jedno z nich.
Może być też tak, że do głowy przychodzi nam masa imion i każde wydaje się ładne, więc jak wybrać to wyjątkowe?

Wymyślenie imienia

Przede wszystkim zwróć uwagę na cechy charakterystyczne twojego ptaka. Może ma wyrazisty kolor piór? Uwielbia smakołyki? Albo jest żywy i gdy tylko otworzysz klatkę, to wszędzie go pełno? Dokładna obserwacja pozwoli na dostrzeżenie takich rzeczy. Jeśli masz ptaka nieśmiałego, nazwij go Nieśmiałek. Jeżeli twój ptak jest temperamentny, idealnie będzie mu pasowało imię Furia. W ten sposób czerp inspirację. Dzięki takiej technice twój ptak będzie się wyróżniał nie tylko kolorowym wyglądem, ale także imieniem.

Częstym zabiegiem jest „kradnięcie” imion z bajek albo książek, gdzie występują postaci fikcyjne. Są kreatywne i wymyślne, więc zawsze można trafić na coś ciekawego. Wybierz imię bohatera swojej ulubionej powieści czy serialu i nadaj je zwierzakowi. Od razu miło będzie się kojarzył!

Imiona dla papug – pomocne wskazówki

Pamiętaj jednak, że długie i trudne do wymówienia imię się nie sprawdzi. Jeśli nie możesz wymyślać pasującego zdrobnienia, lepiej skreślić dane imię z listy.
Poza tym warto wybrać imię, którego nie będzie się wstydził ani nasz ptak, ani my, gdy przyjdzie nam go przedstawić. Niektórzy właściciele mają tendencje do nadawania imion z pozoru żartobliwych, które w rzeczywistości ośmieszają zwierzę. Jednym z przykładów mogą być wulgaryzmy. Dobre przemyślenie imienia pomoże nam uniknąć takich błędów.

Kolejną kwestią do omówienia jest wybieranie imion, które normalnie przeznaczone są dla ludzi. Ten pomysł znajduje wielu przeciwników, uważających, że takie imię może doprowadzić do kłopotliwej sytuacji. Jednak tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by nazwać papugę Kasią czy Stasiem. Co więcej, miłośnicy zwierząt traktują je na równi z ludźmi, więc popularność tego pomysłu nie powinna zaskakiwać.

Dodatkową wskazówką może być to, czy chcemy nauczyć naszą papugę, by się przedstawiała. Wtedy warto wybrać proste i krótkie imię, które szybko załapie. Takimi imionami są te dwusylabowe. To mogą być np. Lulu, Nela, Kiki, Hugo, Bodzio, Kolo.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu znajdziecie odpowiednie imię dla swojego pupila. Wybranie tego idealnego, które będzie zarówno dźwięcznie brzmieć, jak i pasować do konkretnego zwierzęcia jest nie lada wyzwaniem. Warto przemyśleć swój wybór, ponieważ nasz ptak będzie to imię nosił przez całe życie.