Gdzie kupić papużkę?

Papuga z powodzeniem może być świetnym zwierzakiem domowym. Obserwowanie tych pięknych ptaków daje wiele radości. Papugi podobnie jak na przykład psy można nauczyć ciekawych sztuczek. Przed zakupem papugi domowej trzeba jednak wiedzieć o kilku ważnych kwestiach, aby kupić odpowiedni i zdrowy okaz.

Gdzie najlepiej kupić papugę

Jest wiele rodzajów papug domowych, przed zdecydowaniem się jaką papugę chcesz kupić najpierw zapoznaj się z informacjami na temat poszczególnych gatunków. Warto wiedzieć jakie cechy charakteru mają różne gatunki tych pięknych stworzeń, jak odpowiednio o nie dbać oraz co ewentualnie może sprawiać problemy. Kolejną ważną kwestią jest ilość miejsca, które możesz przeznaczyć w swoim domu na stworzenie papudze odpowiednich warunków. Każda papuga w zależności od indywidualnych cech i gatunku potrzebuje określonej ilości miejsca. W tej kwestii ważny jest między innymi rozmiar oraz temperament papugi. Warto również dowiedzieć się, czy gatunek papugi którą zamierzasz kupić woli żyć samotnie czy lepiej będzie jeśli kupić parę papug. Jeśli chcesz być dobrym hodowcą zastanów się też nad tym, ile czasu będziesz mógł poświęcić pupilowi. Papugi to zwierzęta żyjące w naturalnym środowisku w stadach. Potrzebują więc towarzystwa i odpowiedniej ilości czasu na zabawę z człowiekiem.

Niewątpliwie więc zakup papugi oraz jej hodowla to duży wysiłek. Jednak ten wysiłek wynagrodzi ci na pewno ich miłe usposobienie i towarzystwo, więc poświęcenie czasu i zainteresowania tym ptakom na pewno jest tego warte. Papugę możesz kupić w sklepach z ptakami oraz w hodowli. Te ostatnie miejsce budzi najwięcej zaufania i daje największą gwarancję na to, że papugi żyjące tam są odpowiednio pielęgnowane, zdrowe i szczęśliwe. Istnieje również możliwość adopcji papugi. Wiele osób niestety nie daje sobie rady z wychowaniem papugi, nie mają czasu albo dalszej możliwości opiekowania się pupilem. Na grupach społecznościowych na Facebooku czy też portalach ogłoszeniowych znajdziesz oferty osób, które z różnych względów postanowiły oddać swoje zwierzęta w dobre ręce. Warto rozważyć taką opcję, ponieważ możesz zrobić coś dobrego i stworzyć nowy dom potrzebującej papudze.

Sklepy z papugami i hodowle papug

Jeśli chodzi o zakup papugi w sklepach z ptakami, możesz zapoznać się z ofertą sklepów takich jak: – papugi.com.pl – centrum egzotyki. Sklep ten znajduje się w Warszawie przy ulicy Czerniakowskiej i ma bardzo bogatą ofertę nie tylko papug, ale również innych zwierząt a także produkty przeznaczone do hodowli i pielęgnacji. Sklep oferuje papugi domowe małe, średnie oraz duże. Z małych gatunków znajdziesz tutaj nimfę, papużkę falistą, nierozłączkę, katarzynkę, wróbliczkę oraz wiele innych. Z gatunku średnich papug sklep oferuje między innymi konurę jendaj, brazylijską, białooką, maskową. Gatunki duże, które znajdziesz w tym sklepie to ara zółtoskrzydła, zielonoskrzydła, ara zielona, marakana, epoletowa oraz inne. Na stronie internetowej sklepu znajdziesz również opis każdego gatunku oraz porady, które na pewno przydadzą się każdemu przyszłemu właścicielowi papugi domowej. Poza papugami i innymi zwierzętami sklep posiada w swojej ofercie zabawki dla zwierząt, podłoża do klatek, sprzęt do przewożenia zwierząt a nawet szelki dla papug. Niestety na stronie sklepu nie znajdziesz ceny danego gatunku. Wynika to z tego, że cena zależy od czynników takich jak sezon, stopień oswojenia papugi oraz od konkretnego osobnika. Jeśli chcesz wiedzieć, ile kosztuje dana papuga możesz skontaktować się z pracownikami sklepu telefonicznie albo mailowo.

Poza sklepami które posiadają w swojej ofercie papugę domową możesz również kupić w hodowli papug. Jest to najlepsze i najbezpieczniejsze miejsce. W takich hodowlach papugami zajmują się doświadczone osoby, które często związane są z tymi ptakami od wielu lat co sprawia, że kupując papugę właśnie w hodowli możesz mieć największą pewność iż papuga jest zdrowa i wychowywana w odpowiednich dla niej warunkach. W zależności od miejsca twojego zamieszkania możesz wybrać najbliższą hodowlę papug.

Hodowle posiadają swoje strony internetowe dzięki którym możesz zapoznać się z ofertą i zdecydować czy zaufasz danemu miejscu i zdecydujesz się na zakup papugi domowej. Taką hodowlą jest na przykład Hodowla Papug – Bydgoszcz. Już po pierwej wizycie na stronie hodowli ma się przeczucie iż jest to miejsce w którym papugi są ważne i hodowane z wielką miłością i pasją. Hodowla w swojej ofercie posiada papugi: kakadu różowe, ary araruna, amazonki, papugi królewskie, rozelle królewskie, rudosterki, barwinki czy nierozłączki. Na stronie hodowli poza ofertą znajdziesz również porady na temat tego czym kierować się przy wyborze papugi, oraz jaka papuga będzie najlepsza dla początkującego hodowcy.

Zakup papugi od osoby prywatnej

Ostatnią opcją jest możliwość zakupu albo adopcji papugi domowej od innych osób, które z różnych powodów nie mogą dłużej opiekować się posiadanymi zwierzętami. Ogłoszenia znajdziesz na grupach na Facebooku oraz portalach typu Gumtree czy OLX. Tutaj jest największe ryzyko ponieważ nie zawsze papugi te są wychowywane w odpowiednich warunkach i nigdy nie masz pewności co do osób, które je oferują. Trzeba również uważać na ryzyko nielegalnych hodowli. Takie hodowle nie są dobre dla papug i nie można napędzać takiego nielegalnego biznesu. Jeśli przeglądając ogłoszenia będziesz miał podejrzenia, że oferowane papugi pochodzą z nielegalnej hodowli powiadom o tym odpowiednie służby.

Podsumowanie

Najlepszym wyjściem jest zakup papugi domowej w legalnej hodowli. Wybierając papugę z takiego miejsca masz większą pewność niż w przypadku sklepów z papugami czy ogłoszeń od prywatnych osób, że papuga jest hodowana w odpowiednich warunkach i zadbana. Dodatkowo wybierając hodowlę, która zajmuje się hodowaniem ptaków od dłuższego czasu masz pewność, że rozmawiasz z profesjonalistami, którzy w razie konieczności udzielą ci cennych porad na temat papug i ich pielęgnacji a także charakteru i potrzeb. Profesjonalni hodowcy pomogą ci również wybrać odpowiednią papugę specjalnie dla ciebie.