Ile kosztuje papuga amazonka

Papuga amazonka – charakterna zielona dama

Papugi amazonki to piękne, a przez to stosunkowo często obecny w polskich domach rodzaj papugi. Są to papugi dużych rozmiarów. Długość ich ciała waha się od 25 cm aż do 45-50 cm. Biorąc pod uwagę długość ogona amazonki zalicza się do ptaków krótkogoniastych. Charakterystyczną cechą tych ptaków jest kolor dzioba i upierzenia. Kolor upierzenia jest z pewnością najbardziej charakterystycznym elementem ich wyglądu. Zazwyczaj są wyraziście zielone, niektóre gatunki dodatkowo mają elementy upierzenia w innych kolorach: takie jak czerwone plamki na ogonie i głowie lub też niebieskie plamki na czole.
Papugi amazońskie mają duże, wyraźnie zaznaczone zaokrąglone dzioby z charakterystyczną ostrą krawędzią u podstawy.
Popularność amazonek wynika głównie z powodu ich przyjaznego charakteru. To ptaki towarzyskie, nie stroniące od ludzi, chętnie nawiązujące relację ze swoim opiekunem. Są to też ptaki długowieczne. W odpowiednich warunkach mogą żyć 50 lat, rekordzistka podobno dożyła aż 70 lat.

Ile kosztuje papuga amazonka

Odpowiedź na zadane w nagłówku pytanie zależy od wielu czynników. Zatem chcąc dowiedzieć się ile kosztuje papuga amazonka warto zadać sobie pytane zarówno o pochodzenie samego ptaka, jak i rozpatrzeć to zagadnienie z perspektywy kosztów utrzymania takiego ptaka. Ceny ptaków wahają się zależnie od ich pochodzenia (renomy pochodzenia), wieku, płci oraz wyglądu samego ptaka. Papugę amazonkę można kupić okazyjnie już za 1500 zł (są to pojedyncze przypadki, dorosłe papugi sprzedawane na portalach aukcyjnych przez osoby prywatne) jednak cena większości osobników oscyluje w granicach 2500 – 3500 zł. Cena amazonki zależy także od jej gatunku (rodzajów amazonek jest wiele). W niektórych przypadkach młode papugi dostępne są tylko o danej porze roku (na przykład wiosną lub jesienią, a w innych okresach sporadycznie). Często w przypadku amazonek, jak i innych egzotycznych ptaków, trzeba liczyć się z możliwością zakupu jedynie po uprzednim zamówieniu ptaka.